Magazin Haberleri
Yerli yabancı 45 ünlünün eski hallerini görünce şaşıracaksınız.
2 Nisan 2019 16:21

Yıllar İçinde Yaşadıkları Değişimleriyle Şaşkınlık Ayarlarınızla Oynayacak 45 Ünlü

Yerli yabancı 45 ünlünün eski hallerini görünce şaşıracaksınız.
PAYLAŞ
A
Haberi Oku

Ünlülerin yıllar önceki ve yıllar sonraki halleri, yaşadıkları inanılmaz değişimler, kiminin toplumun “güzellik” kalıbına girmek için geçirdiği sayısız estetikle müthiş değişen yüz hatları, kiminin doğal kırışıklıkları, kiminin aldığı ya da verdiği dehşet kilolar, kiminin yılların hala eskitemediği güzelliği herkesi şoke ediyor! Seneler içinde en çok değişen ünlüleri sizin için inceledik! Gelin beraber hayretler içinde göz atalım!

 

1: Ajda Pekkan – 72 yaşında

 

 

1946 yılında İstanbul’da doğan şarkıcı ve oyuncu “Diva”, “Süperstar” lakaplarıyla tanıdığımız Ajda Pekkan, kariyerine Ses dergisinin yarışmasında 1. seçilerek başladı. Avrupai görünümü ve cesur tavırlarıyla Yeşilçam’ın efsane sanatçılarından biri oldu. İlk filmi “Adanalı Tayfur” ile son filmi “Harun Reşit’in Gözdesi” arasında 47 film çevirdi. Başrollerini Cüneyt Arkın, Ayhan Işık gibi isimlerle paylaştığı çoğu filminde şarkıcı rolü üstlenen Pekkan, Uluslararası Apollonia Müzik Festivali’nde 2 kez dördüncü olarak müzik kariyerini zirveye taşıdı ve adını dünyaya duyurdu. Barcelona’daki Akdeniz Şarkıları Festivali’nde Türkiye’yi temsil etmesi Pekkan’ı herkes tarafından tanınır hale getirdi ve gazino programlarıyla birlikte de ülkenin bir numaralı yıldızı oldu. Bugüne kadar 21’den fazla estetik yaptıran Ajda Pekkan, 2 kez evlenip ayrıldı.

2: Türkan Şoray – 73 yaşında

 

1945’te İstanbul’da doğan, “Sultan” lakabıyla tanınan, Yeşilçam’ın efsane isimlerinden, oyuncu, senarist ve yönetmen Türkan Şoray, hem başarılarıyla hem de güzelliğiyle adından hala söz ettiriyor. İlk ödülünü 1964’te Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde “Acı Hayat” filmiyle En Başarılı Kadın Oyuncu seçilerek aldı. Toplamda 222 filmde başrol oynayan Türkan Şoray, dünyanın en çok film çeviren kadın oyuncusu oldu. Türk sinemasının sultanı; Altın Kelebek, Altın Koza Film Festivali, Roma Film Festivali’nden aldığı ödüllerin yanı sıra, 20’den fazla ödüle sahiptir. Kendisi gibi oyuncu Cihan Ünal ile 4 yıl evli kalan Türkan Şoray’ın Yağmur adında kızları var.

3: Kartal Tibet – 80 yaşında

1938’de Ankara’da doğan Türk sinemasının dev isimlerinden; oyuncu, senarist ve yönetmen Kartal Tibet, yıllar içinde en büyük değişimi gösteren ünlüler arasında! 2002’de Altın Portakal Film Festivali Yaşam Boyu Onur Ödülü ve 2006’da Altın Portakal Film Festivali Yıldırım Önal Anı Ödülü sahibi olan efsane oyuncu-yönetmen, oynadığı ve yönettiği sayısız filmle tüm Türkiye’de inanılmaz bir üne kavuştu. Başrollerini üstlendiği “Karaoğlan” ve “Tarkan” film serileri sayesinde muhteşem bir hayran kitlesine sahip olan Tibet, “Tosun Paşa” filmiyle oyunculuğu bırakıp yönetmenliğe başladı. “Ölmeyen Aşk”, “Dağlar Kızı Reyhan”, “Senede Bir Gün”, “Sultan”, “Zübük” gibi filmlerin ve “Zoraki Koca”, “Hayat Güzeldir” gibi dizilerin yönetmenliğini yaptı. 1963’ten beri Gündüz Tibet ile evli, çiftin 2 tane çocukları var.4:

4: Cüneyt Arkın – 81 yaşında

1937’de Eskişehir’de doğan Cüneyt Arkın, rol aldığı 300’den fazla filmin yapımcılığını ve yönetmenliğini yaptı. “Malkoçoğlu” serisiyle kariyerinde zirveye ulaşan Türk sinemasının efsane ismi Cüneyt Arkın, İtalya’da da ilgi gördü ve “John Arkin” adıyla tanındı; yabancı dil sorunu olmasaydı yurt dışına açılıp, dünyaca ünlü bir oyuncu olabilirdi. 4. Adana Altın Koza Film Şenliği’nde “Yaralı Kurt” filmiyle En iyi Erkek Oyuncu Ödülünü kazandı. 6. Antalya Film Şenliği’nde “İnsanlar Yaşadıkça” filmi kendisine En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi 3. Film ödüllerini getirdi.  13. Antalya Film Şenliği’nde “Mağlup Edilemeyenler” filmiyle En İyi Erkek Oyuncu ödülü, 36. Antalya Film Şenliği’nde Yaşam Boyu Onur Ödülünün sahibi oldu. 2 kez evlenip ayrılan aktörün 3 çocuğu var.

 

5: Serpil Çakmaklı – 56 yaşında

1962’de Eskişehir’de doğan ve 80’li yıllara damgasını vuran Serpil Çakmaklı sinema kariyerinden önce mankenlik yaptı. “Alçaktan Uçan Güvercin” adlı mini dizi filmle üne kavuşan oyuncu birçok filmde rol aldı ve şarkıcılık yaptı. “Devlet Kuşu” filminde Kemal Sunal ile başrol oynayarak kariyerinde büyük bir çıkış yakaladı. Sonrasında, “Yılanların Öcü”, “Huzurum Kalmadı”, “Günaha Girme”, “Yaktı Beni” gibi filmlerde oynayan Serpil Çakmaklı; oyuncu, model, cast, organizasyon, menajerlik, prodüksiyon hizmetleri içeren bir şirket kurdu. 3 evlilik yapıp ayrılan Çakmaklı’nın Merve Dümer adında bir tane kızı var.

 

6: Muhterem Nur – 86 yaşında

932’de Makedonya’da doğan sinema sanatçısı ve şarkıcı Muhterem Nur “Üç Arkadaş” filmiyle adını tüm Türkiye’ye duyurdu. Naifliği ve saf güzelliğiyle sinema tutkunlarının gönlünü fetheden sanatçı, Fikret Hakan, Semih Sezerli, Salih Tozan gibi ünlü isimlerle rol aldı. Sayısız ödülü bulunan Muhterem Nur, ünü ülke geneline yayılmış ilk ve gerçek Türkiye starı oldu. Filmlerinde ezilen ve yok sayılan kadın rolleriyle tanınan, Yeşilçam’ın en çok ağlayan ve ağlatan kadını olarak akıllarda kalan Nur, 1950’li ve 1960’lı yıllarda Türk sinemasının seyirci profiline en çok katkıda bulunan oyuncularından biri oldu. 1986’da Müslüm Gürses’le evlendi ve Müslüm Gürses ölene kadar evlilikleri devam etti.

 

7: Orhan Gencebay – 74 yaşında

Müzik dünyasında “Orhan Baba” olarak tanınan, 1944’te Samsun’da doğan ses sanatçısı, besteci, aranjör, yapımcı ve aktör Orhan Gencebay; yıllar geçse de hala popülaritesini koruyan sanatçılardan! “Sevemedim Kara Gözlüm “, “Koca Dünya”, “Sabır Taşı” gibi besteleriyle adını kısa sürede duyuran Orhan Gencebay, 36 filmde başrol oynadı ve 90 filmde müzik direktörlüğü yaptı. 1000’e yakın bestesi bulunan sanatçı, bunların 400’den fazlasını kendisi seslendirdi.”Bıktım Her Gün Ölmekten”, “Yarabbim” gibi filmlerde Perihan Savaş, Fatma Girik, Oya Aydoğan gibi ünlü isimlerle başrolleri paylaştı. Uzun yıllardır hayat arkadaşı Sevim Emre ile beraber, eski evliliğinden de Altan isminde bir oğlu var.

8: Itır Esen – 62 yaşında8

1957’de İstanbul’da doğan yılların güzelliğini eskitemediği Yeşilçam yıldızı Itır Esen, sinema kariyerine başlamadan önce, modellik yapıp reklam filmlerinde oynadı. 1975 yılında rol aldığı “Aşkı Memnu” dizisiyle tüm Türkiye’de büyük bir üne kavuşan oyuncu, aynı zamanda birçok Adile Naşit ve Münir Özkul filmlerinde de rol aldı. Genellikle aile filmlerindeki rolleriyle görmeye alışık olduğumuz aktris “Bizim Aile”, “Cennetin Çocukları”, “Neşeli Günler”, “Liseli Kızlar”, “Gülen Gözler” gibi filmlerle ekranların vazgeçilmez isimlerinden oldu. Bir süre ara verdiği oyunculuğa “Yeditepe İstanbul”, “Çemberimde Gül Oya”, “Kuzey Rüzgarı”, “Aşk Eski Bir Yalan” dizileriyle geri döndü. 2 çocuğu olan Itır Esen, Yönetmen Yavuz Turgul ile uzun süre evli kaldı, ayrıldı.

9: Murat Soydan – 78 yaşında

1940 Kırklareli doğumlu, Yeşilçam’ın unutulmaz isimlerinden ve 1970’li yılların “Jön” oyuncularından olan Murat Soydan, oyunculuk kariyerine 221 film sığdırdı. Oynadığı “Sevmek ve Ölmek Zamanı”, “Kahveci Güzeli”, “Siyah Gelinlik”, “Cemile” gibi sayısız filmde Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit gibi ünlü yıldızlarla başrolleri paylaştı. Rol aldığı “Zulüm” filmiyle En İyi Erkek Oyuncu Ödülünü kazanan Soydan “İstanbul Hatırası” ve “Farklı Boyut” gibi dizilerle de kariyerini devam ettirdi. Bir dönem Sinema Oyuncuları Derneği başkanlığını yapan sanatçının 2 evliliğinden 3 çocuğu var.

10: Kadir İnanır – 69 yaşında

Hiç şüphesiz ki Yeşilçam denilince aklımıza gelen ilk isim olan efsane aktör Kadir İnanır, 1949’da Fatsa’da doğdu. Karizmasını hala koruyan oyuncu, Saklambaç gazetesinin Fotoroman Artisti Yarışması’nda birinci olup kariyerindeki temelleri attı. “Kara Gözlüm” filminde Türkan Şoray’la başrolleri paylaşarak sinema dünyasına efsane bir giriş yaptı. Daha sonra Şoray’la birçok film daha çevirerek Türk sinemasında farklı bir yer edindi. 182 film ve 7 televizyon dizisinde rol alan İnanır; Altın Koza-En İyi Erkek Oyuncu gibi sayısız ödül kazandı. 24 yıldan sonra “Gönderilmemiş Mektuplar” adlı filmde Türkan Şoray’la yeniden bir araya gelerek herkesi heyecanlandırdı.  Çocuğu olmasını istediği halde, karşısına doğru insan çıkmadığı için çocuk sahibi olmadığını dile getiren İnanır, 16 yıldır Jülide Kural ile birlikte.

11: Haluk Bilginer – 64 yaşında

1954’te İzmir’de doğan oyuncu ve tiyatro yönetmeni Haluk Bilginer, “Gecenin Öteki Yüzü” dizisiyle adını duyurduktan sonra ilk filmi “Kara Sevdalı Bulut” ile sinema camiasında da yerini aldı. Kariyerinde sayısız oyun, film ve dizide yer alan usta oyuncu, “Afife Tiyatro Ödülleri”, En İyi Çevirmen, Altın Koza, “Angers (Fransa) Film Festivali” En iyi erkek oyuncu, “9. Sadri Alışık Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu” gibi birçok ödülün de sahibi oldu. Sesi ve karizmasıyla “yaşayan efsane” olduğu söylenen sanatçı, Zuhal Olcay ve Aşkın Nur Yengi ile evlenip ayrıldı, bir çocuğu var.

12: Meryl Streep – 69 yaşında

Tiyatro, sinema ve televizyon başyapıtlarında canlandırdığı rollere hayat vererek tüm dünyaya adını duyuran Meryl Streep, 1949’da New Jersey’de doğdu. Gelmiş geçmiş en yetenekli aktrislerden biri olduğunu aldığı sayısız ödülle kanıtlayan Streep, aday olduğu 100’ün üstünde ödülün 50’ye yakınını kazandı. Oyunculuk kariyerine “Julia” filmiyle başlangıç yaptı ve “Holocaust” dizisindeki rolüyle, ilk Emmy Ödülü’nü aldı. “The Simpsons”, “King of the Hill” gibi animasyonların da seslendirmesini yapan Streep, “Mamma Mia”, “Şeytan Marka Giyer”, “Aşk Yeniden” gibi pek çok başarılı yapımda rol alarak dünyanın en çok tercih edilen oyuncusu seçildi. Don Gummer ile 41 yıldır evli olan aktristin 4 çocuğu var.

13: Metin Akpınar – 77 yaşında

1941 Aksaray doğumlu Metin Akpınar, başrollerinde Tarık Akan ve Filiz Akın’ın oynadıkları “Tatlı Dillim” filmi ile sinema kariyerinde çıkış yakaladı. Akpınar, Zeki Alasya ile birlikte “Nereye Bakıyor Bu Adamlar”, ” Davetsiz Misafir”, Patron Duymasın “, “Köyden İndim Şehire” ve “Petrol Kralları” gibi efsane filmlerde rol aldı. Uzun yıllar oynadığı filmlerde partneri olan Zeki Alasya ile unutulmaz filmlere imza attı. Kariyerine pek çok ödül sığdıran tiyatrocu ve aktör, En İyi Sinema Filmi Erkek Oyuncusu, Yaşam Boyu Onur Ödülü, Altın Mikrofon ve Altın Kamera Ödülü, Devlet Sanatçısı, Tiyatroya Destek Yılı Özel Ödülü gibi ödüllerin sahibi oldu. Göksel Özdoğdu ile evlenip ayrıldı.

14: Madonna – 60 yaşında

1958’de doğan, “Popun Kraliçesi” olarak adlandırılan İtalyan asıllı Amerikalı şarkıcı, dansçı, söz yazarı, prodüktör, iş kadını, stil ikonu ve aktris Madonna farklı kuşakların aynı anda çok sevdiği nadir sanatçılardandır! Başarılarıyla dünya gündeminden düşmeyen Madonna, dünya çapında 120 milyondan fazla albüm satarak Guiness Rekorlar Kitabı’na tüm zamanların en başarılı ve albümleri en fazla satan kadın şarkıcısı olarak geçmiştir.  “Vogue”, “Like A Virgin”, “Like A Prayer”, “Hung Up”, “4 Minutes”, “Frozen”, “La Isla Bonita”, “Living For Love”, “Sorry”, “B**ch I’m Madonna” gibi şarkılarıyla tüm dünyadaki müzik listelerinde zirveye oturdu. En önemli kültür simgelerinden biri olan dünya yıldızının 6 çocuğu var.

15: Ediz Hun – 78 yaşında

1940’ta İstanbul’da doğan Türk sinemasının ve Yeşilçam’ın unutulmaz aktörlerinden Ediz Hun, 12 yılda 130 filmde başrol oynadı. Ses derginin açtığı yarışmaya katılıp 1. olan ve oyunculuk kariyerine “Genç Kızlar” adlı filmle başlayan Ediz Hun, kısa sürede romantik jön olarak Yeşilçam’ın vazgeçilmeyen oyuncuları arasına girdi. “Güllü”, “Ankara Ekspresi”, “Gariban”, “Zehra”, “Gülizar”, “Sezercik Aslan Parçası” gibi sayısız filmde oynadıktan sonra, ticarete atılmaya karar verdi ve Yeşilçam’ı bıraktı. Aşkı için her şeyi göze alan, sevdiğine şefkatli ve sadık olan ideal erkek rolleriyle gönüllere taht kuran Ediz Hun, 1973’ten beri Berna Hun ile evli ve 2 çocukları var.

16: Engin Çağlar – 78 yaşında

Türk sinemasının ve Yeşilçam’ın başarılı aktörlerinden Engin Çağlar, 1940’ta İstanbul’da doğdu. Sinema kariyerine ‘Öksüz’ filmiyle başlayan Çaplar, “Kınalı Yapıncak” filminde Hülya Koçyiğit ile başrol oynayarak tüm Türkiye’de tanındı ve önemli oyuncular arasına girdi. “Feride”, “Bir Garip Yolcu”, “Süreyya”, “Makber”, “Yaban Gülü”, “Hüzünlü Aşk” gibi önemli filmlerde yer aldı. Türkan Şoray, Emel Sayın, Fatma Girik gibi ünlü isimlerle başrolleri paylaşan ve romantik jön rolleriyle gönülleri fetheden aktör, 1974’te sinemayı bırakarak iş hayatına atıldı. Eski Avrupa Güzeli Filiz Vural ile 1972’den beri evli ve 2 çocukları var.

17: Al Pacino – 78 yaşında

Kendini 5 yaşında keşfeden Oscar ödüllü tiyatro ve sinema sanatçısı Al Pacino, 1940’ta New York’ta doğdu. Hollywood’un gelmiş geçmiş en önemli aktörlerinden olan Al Pacino, Broadway’de sahneye çıktığı ilk oyunu “Does the Tiger Wear a Necktie?” ile Tony Ödülü’nü kazandı. Kariyerindeki ilk “ Me, Natalie” filmindeki performansıyla, “The Godfather” filmindeki Michael Corleone rolünü oynamaya hak kazandı ve dünya çapında üne kavuştu. Özgürlüğü sahnede bulan efsane aktör, sahne aşkını; “Benim için hayat burada, sahnede… Ve oyunculuk ip üstünde yürümekten farklı değil; ikisinde de ya yaparsın ya ölürsün” sözleriyle anlattı. Oynadığı  “Angels in America” Al Pacino’ya ilk Emmy Ödülü’nü getirdi, hiç evlenmedi, 7 yıl birlikte olduğu sevgilisi Beverly D’Angelo’dan 3 çocuğu oldu.

18: Ferdi Tayfur – 73 yaşında

1945’te Adana’da doğan ses sanatçısı, besteci, söz yazarı ve sinema oyuncusu Ferdi Tayfur, 9 kez Altın Plak Ödülü kazandı. ‘Çeşme’ şarkısıyla üne kavuşan sanatçı, “Çeşme” filminde tanışığı ve 32 yıl büyük aşk yaşadığı Necla Nazır ile uzun süre gündemde kaldı. “Seni Dilendim”, “Gönül Yorgunu”, “Sevda Yelleri”, “Emmoğlu”, “Çeşme”, “Geçen Yıl”, “Her Saat Başında”, “Sanma Sana Dönerim”, “Merak Etme Sen”, “Ben de Özledim”, “Yıldızlarda Kayar”, “Huzurum Kalmadı” gibi şarkıları ile ünlenen ve kariyerinde 50 kaset ve 34′un üzerinde film yapan Tayfur, birçok çalışmaya imza attı ve Ferdifon Plakçılık şirketini kurdu. 3 çocuğu olan Tayfur Zeliha Turan Bayburt ile evli.

19: Özcan Deniz – 46 yaşında

1972 Ankara doğumlu şarkıcı, besteci, oyuncu ve yönetmen Özcan Deniz’in Geleneksel Ses Festivaline katılıp birinci olması müzik kariyeri için dönüm noktası oldu. Çıkardığı ilk albümü “Meleğim” ile adını tüm Türkiye’ye duyurmaya başladı. “Ona Sevdiğimi Söyle” filmiyle ise sinema kariyerine giriş yaptı. “Aşkın Dağlarda Gezer” dizisiyle hayran kitlesini arttıran Özcan Deniz, “Asmalı Konak”, “Haziran Gecesi, “Bir Zamanlar Osmanlı”,“Karagül” gibi yapımlarda oynadıktan sonra; senaryosunu, başrolünü ve yönetmenliğini üstlendiği  “Su Ve Ateş”i izleyicilerle buluşturdu. “Evim Sensin” filmiyle de Yılın En İyi Filmi Ödülünü kazanan Özcan Deniz’in sayısız ödülü bulunuyor. Uzun yıllar Fahriye Evcen’le birlikte olan oyuncu, Feyza Aktan ile evli ve Kuzey adında bir tane oğlu var.

20: İbrahim Tatlıses – 67 yaş20ında

1952 Şanlıurfa doğumlu olan şarkıcı, besteci, yapımcı, oyuncu, programcı, iş adamı İbrahim Tatlıses müzik ve Türk sineması için efsane bir isim oldu. “Ayağında Kundura” albümü ile müzik piyasasına giriş yapan İmparator, “Sabuha”, “Dom Dom Kurşunu”, “Bir Mumdur” türküleriyle Türk halkının beğenisini topladı. “Ayağında Kundura” filmiyle sinemaya da giren Tatlıses, Yunanistan’dan Suudi Arabistan’a, Almanya’dan Afganistan’a adını duyurmayı başardı. Kasetleri bazı ülkelerde milyonlarca satan sanatçı yurtiçinde ve yurtdışında sayısız ödül kazandı. “Fosforlu”, “Mavi Mavi”, “Aşıksın”, “Hülya” gibi filmlerle ve “Fırat” türküsüyle uzun süre zirvede kalan İmparator’un 7 çocuğu var, 3 evlilik yapıp ayrıldı.

21: Sertab Erener – 54 yaşında

1964’te İstanbul’da doğan şarkıcı, besteci ve söz yazarı Sertap Erener, Sezen Aksu’nun vokalistliğini yaparak müzik kariyerine başladı. İlk albümü “Sakin Ol” ile istediği çıkışı yakalayamasa bile sonraki albümlerinde adını tüm Türkiye’ye duyurdu. 2004 Eurovision Şarkı Yarışması’nda “Everyway That I can” şarkısıyla 167 oy alarak Türkiye’ye birincilik kazandıran şarkıcı, eşsiz sesi sayesinde birçok uluslararası isimle birlikte düet yaptı. Levent Yüksel ile 90’lı yıllarda bir süre evli kalan şarkıcı, uzun yıllar Demir Demirkan ile birlikte olduktan sonra ayrıldı ve Emre Kula ile evlendi.

22: Tarkan – 46 yaşında

1972’de Almanya’da doğan şarkıcı ve söz yazarı Tarkan, hem Türkiye’de hem de Avrupa’da konserlerini tıklım tıklım dolduran, büyük bir hayran kitlesine sahip ve hiç tartışmasız müzik camiasının en önemli ismi! 1992’de “Kıl Oldum Abi” şarkısıyla kariyerinde çıkış yakalayan Megastar, “Şımarık” ve “Şıkıdım” şarkılarıyla Avrupa listelerinde de yerini aldı. En İyi Söz, En İyi Beste ve En İyi Şarkı kategorilerinde ödüllere sahip sanatçı, “Yine Sensiz”, “Aacayipsin”, “Ölürüm Sana”, “Karma”, “Come Closer”, “Metamorfoz”, “Adımı Kalbine Yaz”, “Ahde Vefa”, “10” ve “Come Closer” albümleriyle eşsiz bir üne kavuştu. Megastar 2016’da Pınar Dilek ile evlendi, bir tane çocukları var.

23: Sezen Aksu – 64 yaşında

1954’te Sarayköy’de doğan şarkıcı, söz yazarı ve besteci, Türkiye’nin Minik Serçe’si Sezen Aksu, Türk pop müziğine yön veren önemli isimlerden biri! Unutulmaz şarkıları ve muhteşem sesiyle Altın Ses yarışmasında 6. olduktan sonra, kariyer basamaklarını hızlıca tırmanarak 400’den fazla şarkı yazdı! “Vazgeçtim”, “Tükeneceğiz”, “Keskin Bıçak”, “Şinanay” gibi hit şarkılar yapan sanatçı, bir dönem sinema camiasında da yerini alan Aksu, “Minik Serçe” filminde Bulut Aras ile başrolleri paylaştı.  2010’da Amerikan NPR Radyosu’nun açıkladığı 50 Büyük Ses listesinin içinde Sezen Aksu’nun adı da vardı.

24: Rüştü Reçber – 45 yaşında

1973’te Korkuteli’de doğan Türk ve dünya futbol tarihinin en iyi kalecileri arasında yer alan ve 2003 yılında dünyanın en iyi 3. Kalecisi seçilen Rüştü Reçber, 9 yıl boyunca Fenerbahçe’de forma giyerken büyük başarılara imza attı ve tüm Türkiye’de büyük bir hayran kitlesine sahip oldu. Pelé tarafından, yaşayan en iyi 100 futbolcudan biri seçilen Rüştü Reçber’in yıllar içerisindeki büyük değişiminden dolayı saç ektirip, yüzüne botoks yaptırdığı söylendi. Mutlu aile tablosuyla da takdir edilen ve yıllardır Işıl Reçber’le evli olan kalecinin 2 çocuğu var!

25: Kenan İmirzalıoğlu – 44 yaşında

1974’te Ankara’da doğan Kenan İmirzalıoğlu, yıllar önce oynadığı “Deli Yürek” dizisiyle kariyerinde asıl çıkışı yakalayıp, tüm Türkiye’nin beğenisini kazanmıştı. Türkiye birincisi olarak katıldığı Best Model of the World yarışmasını kazanan ilk Türk erkeği olan oyuncu, “Alacakaranlık”, “Acı Hayat”, “Ezel” gibi dizilerde de başrol oynayarak kariyer merdivenlerini hızlı bir şekilde tırmandı. Dizi oyunculuğunun yanısıra, sinema camiasında da büyük işler başaran ve takdir toplayan oyuncu, “Kabadayı” gibi kadrosu güçlü filmlerde oynadı. Oynadığı “Ezel” dizisiyle Altın Kelebek En İyi Erkek Oyuncu ödülü gibi birçok ödül alan İmirzalıoğlu, 3 yıldır Sinem Kobal ile evli.

26: Perihan Savaş  – 61 yaşında

1957 İstanbul doğumlu olan Türk sinema ve televizyonunun sevilen ismi Perihan Savaş, oyunculuk kariyerine “Korkusuz Beşler” filmiyle adım attı ve 121 filmde rol aldı. 1974’te En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü kazanan Savaş, “Kızın Var mı Derdin Var”, “Yuvasız Kuşlar”, “Yedi Evlat İki Damat”, “Çukur”, “Girdap”, “Osmanlıda Derin Devlet”, “Sırat”, “Yaprak Dökümü” gibi film ve dizilerde oynayarak Türk halkının büyük beğenisini topladı. İbrahim Tatlıses ile yaşadığı aşkla bir dönem gündeme gelen ünlü oyuncu daha sonra Yılmaz Zafer ile evlendi; ancak eşini genç yaşta kaybetti. Perihan Savaş’ın 2 çocuğu var.

27: Hülya Avşar – 55 yaşında

1963’te Balıkesir’de doğan sunucu, şarkıcı ve oyuncu Hülya Avşar’ı en çok İbrahim Tatlıses’le oynadığı filmlerle tanımamıza rağmen; kariyerindeki ilk çıkışı “Haram” filmiyle oldu. Kâinat Güzellik Yarışması’nda birinci olan Avşar’ın tacı eski evliliğinden dolayı elinden alınmış olsa bile, oynadığı filmlerle, reklamlarla, dizilerle, sunduğu programlarla televizyon dünyasının eskimeyen yüzlerinden oldu ve güzelliğiyle, başarılarıyla tüm Türkiye’ye damgasını vurdu. Şöhretin basamaklarını hızla tırmanan Hülya Avşar, “Mavi Mavi”, “Hülya”, “Salkım Hanım’ın Taneleri”, “İki Genç Kız”, “Kadın İsterse”, “O Ses Türkiye”, “Bir Hülya Avşar Sohbeti” gibi sayısız projede yer aldı ve pek çok ödülün sahibi oldu. 2 evlilik yapıp ayrılan Avşar’ın Zehra Çilingiroğlu adında bir kızı var.

28: Morgan Freeman – 81 yaşında

Amerikalı oyuncu, yapımcı ve seslendirme sanatçısı Morgan Freeman, 1937 yılında doğdu. Oyunculuk kariyerine “Tefeci” filminde figüranlık yaparak başlayan Freeman, “Esaretin Bedeli” filminde sergilediği performans ile dünyaya adını duyurarak fenomen haline geldi. “Milyon Dolarlık Bebek” filmindeki rolüyle “En İyi Yardımcı Aktör” ödülüne layık görüldü. Sergilediği olağanüstü performanslarla herkesi kendine hayran bırakan Freeman, “Bruce Almighty” filminde tanrı karakterine hayat vererek tüm dikkatleri üzerine çekti. Altın Küre ve Sinema Oyuncuları Derneği Ödüllerine sahip olan Freeman; “Affedilmeyen”, “Zafer”, 7,” Derin Darbe”, “En Büyük Korku”, “Batman”, “İmparatorun Yolculuğu”, “Şimdi ya da Asla”, “Wanted”, “Kara Şövalye” gibi birçok gişe filminde boy göstermiştir. 2 kez evlenen Freeman, 4 çocuğu ve 4 torunuyla beraber mütevazi bir hayat yaşamaktadır.

29: Angelina Jolie – 45 yaşında

Pek çok kez dünyanın en güzel kadınları arasında yer alan Amerikalı oyuncu, film yapımcısı ve hayırsever çalışmalarıyla da tanınan Angelina Jolie 1975’te Kaliforniya’da doğdu. Oynadığı “Cornelia Wallace” rolüyle oyunculuğa adım atan Jolie, “Wanted”, “Sahtekâr”, “60 Saniye”, “Bay & Bayan Smith”, “Ajan Salt”, “Büyük İskender”, “Lara Croft: Tomb Raider” gibi muhteşem filmlerle hayranlarının büyük beğenisini topladı. Oscar ödüllü dünya yıldızı, oyunculuk kariyerine 3 Altın Küre ve 2 Sinema Oyuncuları Derneği Ödülü sığdırdı. 3’ü evlatlık 6 çocuğu olan Angelina Jolie, Brad Pitt ile olan evliliğiyle de uzun süre gündemden düşmedi.

30: Jennifer Lopez – 49 yaşında

1969’da New York’ta doğan şarkıcı, aktris, dansçı, yapımcı, söz yazarı, moda tasarımcısı ve iş kadını Jennifer Lopez, “My Little Girl” filmiyle oyunculuğa başladı ve sonrasında çok sayıda; “Hayatım Yalan”, “Yeter”, “Aşk Masalı”, “B Planı”, “Darısı Başıma”, “Parker” gibi filmlerin başrolünde oynadı. 2007 Forbes Dergisi’nin sıralamasına göre “Dünya’nın En Zengin Ünlüleri” arasında 11. Sırada yer aldı. Latin müziğin kadın öncüsü olarak da bilinen Lopez; şarkıları, dansları, fiziği, tarzı ve filmleriyle hala dünya gündeminde olmaya devam ediyor. Vücudunu formda tutmak için çılgınlar gibi fitness yapan Lopez, 49 yaşında olmasına rağmen hala harika bir vücuda sahip! 3 evlilik yapıp ayrılan şarkıcının 2 çocuğu var.

31:Sylvester Stallone – 72 yaşında

Amerikalı oyuncu, senarist ve yönetmen Sylvester Stallone, 1946’da New York’da doğdu. Adını ilk 1976’da “Rocky” filmiyle duyuran dünyaca ünlü aktör, serinin bütün senaryolarını kendisi yazdı. Rocky’nin 2,3,4 ve 5. serisi için oyunculuğun yanı sıra yönetmenlik de yaptı. Rocky ile kariyerinde büyük bir çıkış yapmasına rağmen, “İlk Kan” filmindeki John Rambo karakteri, Stallone’u tüm dünyada kahraman yaptı. Empire dergisinin “Tüm Zamanların En İyi 100 Film Yıldızı” sıralamasında 92. sırada yer alan aktör, “The Godfather” için de teklif aldı; ancak kendine güvenemediği için bu teklifi geri çevirdi. 3. evliliğini Jennifer Flavin ile yapan Stallone’un evliliklerinden 5 çocuğu oldu; ancak oğullarından birini 36 yaşında kaybetti.

32: Clint Eastwood – 88 yaşında

Oscar ödüllü Amerikalı sinema sanatçısı, yönetmen, yapımcı ve besteci olan Clint Eastwood 1930’da Kaliforniya’da doğdu. Eastwood, kariyerinde onlarca film ve TV yapımında rol aldı, 30 filmin yönetmenliğini, 25 filmin yapımcılığını yaptı, 10 filmin müziklerini besteledi.  Asıl çıkışını “Bir Avuç Dolar” western filmi ile yakaladıktan sonra, “Birkaç Dolar İçin” ve “İyi, Kötü ve Çirkin” filmleriyle dünya çapında tanınan bir aktör oldu. “İyi, Kötü ve Çirkin” filmiyle En İyi Erkek Oyuncu, “Milyonluk Bebek” ve “Affedilmeyen” filmleriyle En İyi Yönetmen Oscar Ödüllerini kazandı. 2 evlilik yapıp ayrılan aktörün, 7 çocuğu var.

33: Harrison Ford – 77 yaşında

Harrison Ford 1942’de Chicago’da doğdu.  Kariyerine “Genç Yetenekler” isimli programla başlayan sinema sanatçısı, “Yıldız Savaşları”, “Indiana Jones”, “Gençlik Yılları”, “Bıçak Sırtı”, “Kaçak”, “Tanık” filmlerinde sergilediği olağanüstü performanslarla tüm dünyada fenomen oldu. Guinness Rekorlar kitabına yaşayan en zengin aktör olarak adını yazdıran Harrison, sinema tarihinin unutulmazları arasına girdi. Hayvanları koruma konusunda örnek davranışlar sergileyen aktör, Indianapolis Prize ödülünü kazandı. Saturn Ödülleri En İyi Aktör Ödülü, MTV En İyi Aktör Ödülü ve Altın Küre gibi sayısız ödülü bulunan ve gerçek bir kahraman olan Harrison Ford şu anda Calista Flockhart ile evli, 3 evliliğinden 5 çocuğu ve 3 torunu var.

34: John Travolta – 64 yaşında

Farklı fiziği ve değişik yüz yapısı kendisi için hep avantaj olan John Travolta, 1954’te New Jersey’de doğdu. Kariyerine ilk “Carrie” korku filmiyle adım attı ve “Welcome Back, Kotter” dizisiyle adını duyurmaya başladı. Çıkardığı albümlerle müzik dünyasının da önemli isimlerinden biri haline geldi. “Saturday Night Fever”, “Grease”, “Pulp Fiction”, “Face/Off” gibi Hollywood’un muhteşem filmlerinde rol alan Amerikalı aktör, dansçı ve müzisyen Travolta, “Get Shorty” filmi ile Altın Küre Ödülü’nü kazandı. Ünlü aktör ve yapımcının muhteşem malikanesinde, uçaklarını park edeceği havaalanı bile bulunuyor. 3 çocuğu olan aktörün bir oğlu “Kawasaki Sendromu”ndan dolayı hayata gözlerini yumdu. Travolta, kendisi gibi oyuncu olan Kelly Preston ile evlidir.

35: Robert De Niro – 75 yaşında

1943’te New York’ta doğan dünyaca ünlü aktör ve yönetmen Robert De Niro, oyunculuk kariyerine ilk “The Wedding Party” filmi ile başladı. “Bang the Drum Slowly” ile New York Film eleştirmenleri En iyi oyuncu ödülünün sahibi oldu. “The Godfather 2” filmiyle birlikte En İyi Yardımcı Oyuncu Ödülünü kazandı. “Kızgın Boğa” filmindeki rolü için 30 kilo alarak oyunculuk için her türlü fedakarlığı yapabileceğini gösterdi. Usta oyuncu; “Taksi Şöförü”, “Avcı”, “Uyanışlar”, “Korku Burnu”, “Umut Işığım”, “Komediler Kralı”, “Sıkı Dostlar”, “Bir Zamanlar Amerika’da”, “Büyük Hesaplaşma” gibi oynadığı her filmde rolünün hakkını fazlasıyla verdi ve sayısız ödül kazandı. Grace Hightower ile 22 yıldır evli olan aktörün 6 tane çocuğu var.

36: Emel Sayın – 73 yaşında

1945’te Sivas’ta doğan ses sanatçısı ve sinema oyuncusu Emel Sayın, Türk sinemasında güzelliğiyle ve narin sesiyle herkesi kendine hayran bıraktı. “Mavi Boncuk”, “Olmaz Böyle Şey”, “Feride”, “Mavi Boncuk”, “Yalancı Yarim”, “Çam Sakızı”,“Süreyya”,”Makber”,”Hicran”, “Gülizar”  gibi pek çok şarkı ve filmden tanıdığımız Yeşilçam’ın unutulmaz ismi Emel Sayın, “Devlet Sanatçısı” unvanı ve “Yaşam Boyu Onur Ödülü” gibi sayısız ödüle sahiptir.  ‘Ses Kraliçesi’ seçilen sanatçı, en son “Aşkım Aşkım” ve “Karınca Yuvası” dizilerde karşımıza çıktı. 2 evlilik yapıp ayrılan ve hala çok duru bir güzelliğe sahip olan sanatçının çocuğu yok.

37: Fatma Girik – 76 yaşında

1942 İstanbul doğumlu, Türk sinemasında “erkek Fatma” lakabıyla tüm karakteristik rollerin üstesinden başarıyla gelen Fatma Girik, sert bakışları ve haksızlıklar karşısında verdiği mücadelelerle Yeşilçam’ın önemli isimleri arasındadır. “Civanmert”, “Duvaksız Gelin”, “Kısmetin En Güzeli” ve “Severek Ölenler” gibi filmlerde başrol alan Fatma Girik, “Keşanlı Ali Destanı” ile 1965’te En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nün sahibi oldu. Kariyerinde sayısız ödül kazanan Girik, sinemalarda filmleri en çok ilgi gören oyunculardan biri oldu. 17 kedisi ve 2 köpeği olan Fatma Girik hiç evlenmedi; ancak 56 yıl yönetmen Memduh Ün ile birlikte yaşadı.

38: Gülşen Bubikoğlu – 64 yaşında
 

Şüphesiz ki Türk sinemasının unutulmaz isimlerinden olan güzellik ve zarafet abidesi Gülşen Bubikoğlu, 1954’te İstanbul’da doğdu. Kariyerine bir derginin açmış olduğu yarışma ile giriş yapan Bubikoğlu, “Yaban” filminde başrol oynayarak adını tüm Türkiye’ye duyurdu. Komedi, drama, duygusal ve aksiyon filmlerinin hepsinde sergilediği inanılmaz performansıyla herkesin beğenisini toplayan oyuncu; Macaristan, Moskova, Kuveyt, Cannes gibi festivallerde de Türkiye’yi temsil etti. Başrolünü oynadığı “Ah Nerede Vah Nerede”, “Yaz Bekarı”, “Evcilik Oyunu”, “Bizim Kız”, “Alev Alev” gibi filmler çok sevilen ve büyük gişe başarıları yakalayan Bubikoğlu, 1974’ten beri Türker İnanoğlu ile evlidir ve çiftin Zeynep İnanoğlu adında bir de kızları vardır.

39: Filiz Akın – 76 yaşında

1943’te Ankara’da doğan, Yeşilçam’ın asil, Avrupai yüzlü, modern, sarışın yıldızı; oyuncu, yazar ve sunucu Filiz Akın’ın “Akasyalar Açarken” filmiyle sinema kariyeri başladı. Yeşilçam’ın başarılı ve zarif oyuncularından olan Filiz Akın, dramadan komediye birçok farklı türde rolü canlandırarak zarafet ikonu oldu. “Reyhan”, “Utanç”, “Umutsuzlar”, “Prangasız Mahkumlar”, “Ankara Ekspresi”, “İki Gemi Yanyana” ve “Gurbet Kuşları” gibi 170’e yakın filmde oynayan Akın; Ediz Hun, Tarık Akan ve Kartal Tibet gibi başarılı aktörlerle başrolleri paylaştı. En iyi Kadın Oyuncu, Yaşam Boyu Onur Ödülü, ÇASOD Emek Ödülü gibi sayısız ödülün sahibi oldu.  Türker İnanoğlu ile bir süre evli kalan “Kolejli Kız” lakaplı Yeşilçam yıldızının oğlu İlker İnanoğlu da oyunculuğu seçti. Sönmez Köksal ile evlidir.

40: Hülya Koçyiğit – 71 yaşında

 

1947 İstanbul’da doğan, Türk sinema, televizyon ve dizi oyuncusu, Yeşilçam’ın konservatuar kökenli aktristi, farklı rollerin hakkını veren, hanımefendiliği ve zarafeti ile 200’ün üstünde film ve 10 televizyon dizisinde oynayan Hülya Koçyiğit oyunculuk kariyerine Berlin Altın Ayı ödüllü “Susuz Yaz” filmiyle adım attı. Yurt dışında düzenlenen Türk Film Haftaları’nda ülkemizi en çok temsil eden Koçyiğit, birçok ödül kazandı. Sayısız ödülün sahibi olan Yeşilçam starının filmleri; Yunanistan, İran, Mısır, Lübnan, Cezayir gibi ülkelerde de gösterildi. “Kurbağalar”, “Gelin”, “Düğün”, “Diyet”, “Almanya Acı Vatan”, “Firar” Koçyiğit’in önemli filmlerinden birkaçıdır. Eski futbolcu Selim Soydan ile 51 yıldır evlidir. Kızları Gülşah Alkoçlar da çocuk yaşlarda oynadığı rollerde “Gülşah” karakteriyle akıllarda kaldı.

41: Eddie Murphy – 57 yaşında

1961’de New York’ta doğan aktör, yönetmen, müzisyen ve seslendirme sanatçısı Eddie Murphy, kariyerindeki ilk çıkışını Saturday Night Live ile yaparak Amerika’yı 6 yıl boyunca güldürdü! “Müebbet Kuşları”, “Takas”, “Çatlak Profesör”, “Kule Soygunu”, “Çatlak Yönetmen”, “Sosyete Polisi”, “Show Time”, “Norbit”, “Amerikan Rüyası” gibi filmleriyle tüm dünyada efsane haline geldi. Müzik kariyerinde, “Love’s Alright” albümünde Michael Jackson ile yaptığı düetle büyük başarı yakalayan Murphy, “Shrek” filminde yaptığı seslendirmeyle de birçok ödülün sahibi oldu. “Rüya Kızlar” filmiyle En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Altın Küre ödülünü kazanan Murphy’nin 10 çocuğu var ve 7 yıldır sevgilisi Paige Butcher ile birlikte yaşıyor.

 

42: Banu Alkan – 60 yaşında

1958 Dubrovnik doğumlu olan oyuncu ve şarkıcı Banu Alkan, sinema kariyerine son vermiş olsa da Türk sinemasının unutulmaz isimleri arasında olmayı sürdürüyor. Kariyerine Kadir İnanır’la başrollerini paylaştığı “Taksi Şoförü” filmiyle adım atan “Afrodit” lakaplı oyuncu; “Bataklıkta Bir Gül”, “Gecelerin Kadını”, “Sokaktan Gelen Kadın”, “Kızgın Güneş”, “Arzu”, “Sarı Bela”, “Afrodit” gibi sayısız filmin yanı sıra, “Tuzu Kurular” ve “Kızma Birader” gibi dizilerde de rol aldı. 1998’de çıkardığı “Neremi” albümüyle gündeme bomba gibi düşen Alkan, her zaman olumlu tepki almasa da bir şekilde gündemde kalmayı başardı. Hiç evlenmeyen Afrodit’in iş adamı Gürbüz Hanif ile yaşadığı 25 yıllık ilişki ve lüks içindeki hayat çok konuşulmuştu.

43: Julia Roberts – 51 yaşında

1967’de Georgia’da doğan Oscarlı Amerikalı oyuncu Julia Roberts, 140 milyon dolarlık servetiyle Hollywood’un en zengin oyuncusudur! Adını “Mystic Pizza” filmiyle duyuran aktris, “Pretty Woman” filmindeki rolüyle En İyi Kadın Oyuncu Altın Küre ve British Akademi ödüllerini kazandı. Kariyerinde sayısız ödülü bulunan profesyonel oyuncu, güzelliğiyle de hala konuşulan dünyaca ünlü isimlerden biri! “Özel Bir Kadın”, “Ben is Back”, “Mucize”, “Aşk Engel Tanımaz”, “Tatlı Bela”, “Omuz Omuza”, “Ye Dua Et Sev”, “Kaçak Gelin” gibi filmlerle tüm dünyada büyük beğeni topladı. Kameraman Daniel Moder ile evli olan oyuncunun 3 çocuğu var.

44: Woody Allen – 83 yaşında

Yönetmen, senaryo yazarı, aktör, stand-up sanatçısı, öykücü ve müzisyen Woody Allen 1935’te New York’ta doğdu. Neredeyse her sene film çeken ve kariyerine elliden fazla film sığdıran efsane yönetmen Woody Allen; kendine has tarzı ve mizahi diliyle tüm dünyada yankı uyandırdı. “Mavi Yasemin”, “Radyo Günleri”, “Paris’te Gece Yarısı”, “Manhattan”, “Kahire’nin Mor Gülü”, “Suçlar ve Kabahatler”, “Maç Sayısı”, “Hannah ve Kız Kardeşleri”, “Aşk ve Ölüm”, “Annie Hall” gibi muhteşem filmleriyle fenomen haline geldi! Oscar ödül törenlerine asla katılmayan Allen, “Annie Hall” ile En İyi Aktör, En İyi Senaryo ve En İyi Film ödüllerini aldığında bile törende bulunmadı. 5 çocuğu olan ve 3 evlilik yapan Woody Allen, 22 yıldır Soon-Yi Previn ile evli.

45: Jack Nicholson – 81 yaşında

Titrettiği kaşlarıyla mimiklerin efendisi olan Oscarlı oyuncu Jack Nicholson, 1937’de New Jersey’de doğdu. Kariyerine “The Cry Baby Killer” filmi ile adım atan efsane aktör, “Guguk Kuşu” filminde sergilediği muhteşem performansla ilk Oscar ödülünü kazandı. 7 Altın Küre, 3 Oscar ödülü bulunan Nicholson, Ömür Boyu Başarı Ödülü’nü alan en genç aktör oldu. “Postacı Kapıyı İki Kere Çalar” filmi ile adını tüm dünyaya duyuran aktör, “Batman” filmindeki Joker rolüyle herkes için fenomen haline geldi. Yönetmen, senarist ve yapımcı kimliğinin yanında kendine has tarzıyla da Hollywood’un en havalı oyuncusu olarak hafızalara kazındı.1 kez evlenip ayrılan dünya efsanesinin 5 çocuğu vardır.

 

 

 

 

 

 

 

 


Yorumlar (0)