yandex
Mücahit Halil AKYÜZ
Köşe Yazarı
Mücahit Halil AKYÜZ
 

Nurettin Yıldız Neden Böyle Yapıyor !

ggg Nurettin YILDIZ hoca çocukluğumdan beri takip ettiğim bir yazar idi. Kendisini samimi ve Milli Görüş camiasına yakın biri olarak görürdüm lakin şu son iki yıla kadar kendisi ile alakalı düşüncelerim değişmeye başladı. Nurettin hoca cemaatine sürekli vaaz eden, yazılar yazan biri. Dinimiz bir. Faizin , zinanın, kumarın yani dinimizce yasakları cemaatine anlatmaya çalışan biri… Nurettin hocada batılı sevmez o da bizim camia gibi lanetler, mazlumlara duasını yapar. Ama benim kafamı karıştıran vicdanıma dokunan şu;   Faize karşı olan Nurettin hoca, neden faizi bitirecek  Adil Ekonomik Düzeni ağzına almıyor ? Zinaya karşı olan Nurettin hoca neden bu tip ahlaksızlıkları bitirecek Adil Ahlaki sistemi ağzına almıyor? Müslümanlara yapılan zulme karşı olan Nurettin hoca, neden D-8 İslam Birliğini ağzına almıyor ? Kısacası, Nurettin hoca İnsanlığa kurtuluş reçetesi olan, insani, vicdani ve İslami bir sistem olan ADİL DÜZEN’İ neden ağzına almıyor? Hâlbuki bırak ağzına almayı bu uğurda mücadele etmesi ve mücadele edenleri desteklemesi lazım! Müslümanlığın gereği bu!   Yahu bırak çalışmayı, mücadele etmeyi İnsan ADİL DÜZEN’i, D-8’i ağzına alır. Şu anda insanlığın tek kurtuluş kapısı olan Milli Görüş Teşkilatlarına destek çıkar ve cemaatini bu hayırlı yola yöneltir. Zaten en son ki genel seçimde ziyaret eden birkaç ağabeyimizden duyduğumuz, istişare sonucunda AKP ye oy vermeye karar vermişler kendileri. Nasıl bir istişare ise anlamadım 18 yıldır her türlü maddi ve manevi tahribat yapan ve ümmetin Lideri Erbakan hocaya ihanet edilerek kurulan bir partiye oy çıkıyor.  Niye böyle yapıyor bilmiyorum ama yaptığı doğru değil. Ahirette cemaati yakasına yapışır amma iş işten geçmiş olur, Rabbim affetsin.   Yazımızdan kimse şunu anlamasın bu davanın kimseye ihtiyacı yok, kimse bu davaya şeref katmaz şeref kazanır! Yazacak çok şey var bu konu ile alakalı lakin şimdilik bu kadarı yeter.   Yazımı MUHTEREM ERBAKAN HOCAMIZIN ŞU SÖZLERİ İLE KAPATACAĞIM; 1-Siyonizm öyle ustadır ki, "Kim? Ben mi? Ben hiç Siyonizm’e hizmet eder miyim!" şarkısını söylettirerek, kendi ordusunda işbirlikçilere askeri talim yaptırır. 2-Adil Düzenci değilsen beş para etmezsin.
Ekleme Tarihi: 04 Ocak 2021 - Pazartesi

Nurettin Yıldız Neden Böyle Yapıyor !

Nurettin YILDIZ hoca çocukluğumdan beri takip ettiğim bir yazar idi. Kendisini samimi ve Milli Görüş camiasına yakın biri olarak görürdüm lakin şu son iki yıla kadar kendisi ile alakalı düşüncelerim değişmeye başladı.

Nurettin hoca cemaatine sürekli vaaz eden, yazılar yazan biri. Dinimiz bir. Faizin , zinanın, kumarın yani dinimizce yasakları cemaatine anlatmaya çalışan biri… Nurettin hocada batılı sevmez o da bizim camia gibi lanetler, mazlumlara duasını yapar.

Ama benim kafamı karıştıran vicdanıma dokunan şu;

 

Faize karşı olan Nurettin hoca, neden faizi bitirecek  Adil Ekonomik Düzeni ağzına almıyor ?

Zinaya karşı olan Nurettin hoca neden bu tip ahlaksızlıkları bitirecek Adil Ahlaki sistemi ağzına almıyor?

Müslümanlara yapılan zulme karşı olan Nurettin hoca, neden D-8 İslam Birliğini ağzına almıyor ?

Kısacası, Nurettin hoca İnsanlığa kurtuluş reçetesi olan, insani, vicdani ve İslami bir sistem olan ADİL DÜZEN’İ neden ağzına almıyor? Hâlbuki bırak ağzına almayı bu uğurda mücadele etmesi ve mücadele edenleri desteklemesi lazım! Müslümanlığın gereği bu!

 

Yahu bırak çalışmayı, mücadele etmeyi İnsan ADİL DÜZEN’i, D-8’i ağzına alır. Şu anda insanlığın tek kurtuluş kapısı olan Milli Görüş Teşkilatlarına destek çıkar ve cemaatini bu hayırlı yola yöneltir. Zaten en son ki genel seçimde ziyaret eden birkaç ağabeyimizden duyduğumuz, istişare sonucunda AKP ye oy vermeye karar vermişler kendileri. Nasıl bir istişare ise anlamadım 18 yıldır her türlü maddi ve manevi tahribat yapan ve ümmetin Lideri Erbakan hocaya ihanet edilerek kurulan bir partiye oy çıkıyor.  Niye böyle yapıyor bilmiyorum ama yaptığı doğru değil. Ahirette cemaati yakasına yapışır amma iş işten geçmiş olur, Rabbim affetsin.

 

Yazımızdan kimse şunu anlamasın bu davanın kimseye ihtiyacı yok, kimse bu davaya şeref katmaz şeref kazanır!

Yazacak çok şey var bu konu ile alakalı lakin şimdilik bu kadarı yeter.

 

Yazımı MUHTEREM ERBAKAN HOCAMIZIN ŞU SÖZLERİ İLE KAPATACAĞIM;

1-Siyonizm öyle ustadır ki, "Kim? Ben mi? Ben hiç Siyonizm’e hizmet eder miyim!" şarkısını söylettirerek, kendi ordusunda işbirlikçilere askeri talim yaptırır.

2-Adil Düzenci değilsen beş para etmezsin.

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve bolbolhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.