yandex
Halil İbrahim AVARA
Köşe Yazarı
Halil İbrahim AVARA
 

MASTERCHEF

ggg Son zamanların popüler olmuş yarışma programlarından bir tanesi olan Masterchef adlı yarışma programı hakkındaki fikirlerimin okurla buluşması gerektiği fikrindeyim.Neden mi? Gelin hep birlikte görelim milyonları ekran başına kilitleyen bu yarışma programı neler yapıyormuş. Hepinizin bildiği üzere alanında zirveleşmiş üç kişiden oluşan jüri üyeleri ve binlerce kişi arasından elenerek ilk 14 kişi içersinde yaptıkları yemeklerle öne çıkıp hayallerini hedeflere dönüştürmek isteyen yarışmacılar,tv 8 stüdyolarında çekimler,daha evvelinde belirlenen hedeflerde yapılan yemekler ve oylama oncesi yemeklerin tattırıldığı oy verecek kişiler. Bir yarışma programı ve milyonlarca izleyicinin ekranlara kilitlendiği bir tablo yapımcısına haklı olarak yepyeni sorumluluklar yüklemektedir.Zira milyonlar muhatap alınır durumdadır.Bu nedenle haftanın bir günü çekimler ülkemizin yötesel gastronomisini tanıtmak amaçlı Afyonda bir diger hafta Adanada yapılmıştır.Bir hafta İstanbul Eyüpsultandaki aş evinde yarışmacılar yarışmış cekimler yapılmış ve aş evlerinin,yardimlaşmanın müslüman türk kimliğimizdeki yerine atıfta bulunulmuştur.İstanbul Bahçelievler Çocuk Esirgeme Kurumu bahçesinde yarışmacılar günün menüsünü hazırlayarak yarışmışlar yemeklerin oylamasını ise koruyucu aileler yapmıştır.K imlerin koruyucu aile olabileceği,yasal prosedürler,devletimizin Kurumlarındaki kaliteli hizmet,bir zamanlar devletin çocuk esirgeme kurumlarında kalan ve şuan Taşlıçay Kaymakamı olarak görev yapmakta olan Murtaza Ersöz tarafından ekranları başındaki milyonlara aktarılmış ve başarının önünde azimle çalışmanın dışında başka herhangi bir engelin olmadığı gözler önüne serilmiştir. Başından beri izlediğim bu yarışma programında ne jüri üyelerinden ne de yarışmacılardan ekran önünde ahlaksız bir eylem ve söylemin sergilenmemiş olması toplum nezdinde taktir toplamıştır.Ev hanımlarına yarışmada çıkartılan güzel tabaklar esin kaynağı olurken genç izleyici kitle ise yarışmacılardaki kazanma istegini tüm benliğinde hissederek ben Tanya’yı destekliyorum,Eray da sürekli potadan çıkıyor muhabbetlerine dahil olmuşlardır. Efendim,insanlığın faydasına iş yapan her kurum ve kuruluş övgüyü hak eder.Biz böyle düşündük de sürç i lisan ettiysek affola.
Ekleme Tarihi: 12 Ekim 2020 - Pazartesi

MASTERCHEF

Son zamanların popüler olmuş yarışma programlarından bir tanesi olan Masterchef adlı yarışma programı hakkındaki fikirlerimin okurla buluşması gerektiği fikrindeyim.Neden mi? Gelin hep birlikte görelim milyonları ekran başına kilitleyen bu yarışma programı neler yapıyormuş. Hepinizin bildiği üzere alanında zirveleşmiş üç kişiden oluşan jüri üyeleri ve binlerce kişi arasından elenerek ilk 14 kişi içersinde yaptıkları yemeklerle öne çıkıp hayallerini hedeflere dönüştürmek isteyen yarışmacılar,tv 8 stüdyolarında çekimler,daha evvelinde belirlenen hedeflerde yapılan yemekler ve oylama oncesi yemeklerin tattırıldığı oy verecek kişiler. Bir yarışma programı ve milyonlarca izleyicinin ekranlara kilitlendiği bir tablo yapımcısına haklı olarak yepyeni sorumluluklar yüklemektedir.Zira milyonlar muhatap alınır durumdadır.Bu nedenle haftanın bir günü çekimler ülkemizin yötesel gastronomisini tanıtmak amaçlı Afyonda bir diger hafta Adanada yapılmıştır.Bir hafta İstanbul Eyüpsultandaki aş evinde yarışmacılar yarışmış cekimler yapılmış ve aş evlerinin,yardimlaşmanın müslüman türk kimliğimizdeki yerine atıfta bulunulmuştur.İstanbul Bahçelievler Çocuk Esirgeme Kurumu bahçesinde yarışmacılar günün menüsünü hazırlayarak yarışmışlar yemeklerin oylamasını ise koruyucu aileler yapmıştır.K imlerin koruyucu aile olabileceği,yasal prosedürler,devletimizin Kurumlarındaki kaliteli hizmet,bir zamanlar devletin çocuk esirgeme kurumlarında kalan ve şuan Taşlıçay Kaymakamı olarak görev yapmakta olan Murtaza Ersöz tarafından ekranları başındaki milyonlara aktarılmış ve başarının önünde azimle çalışmanın dışında başka herhangi bir engelin olmadığı gözler önüne serilmiştir. Başından beri izlediğim bu yarışma programında ne jüri üyelerinden ne de yarışmacılardan ekran önünde ahlaksız bir eylem ve söylemin sergilenmemiş olması toplum nezdinde taktir toplamıştır.Ev hanımlarına yarışmada çıkartılan güzel tabaklar esin kaynağı olurken genç izleyici kitle ise yarışmacılardaki kazanma istegini tüm benliğinde hissederek ben Tanya’yı destekliyorum,Eray da sürekli potadan çıkıyor muhabbetlerine dahil olmuşlardır. Efendim,insanlığın faydasına iş yapan her kurum ve kuruluş övgüyü hak eder.Biz böyle düşündük de sürç i lisan ettiysek affola.
Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve bolbolhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.