Yaşam Haberleri
Utanç meskeni
5 Ocak 2018 12:38

Günlük ve saatlik kiralanan evler, zinanın suç olmaktan çıkmasıyla birlikte adeta ürkütücü boyutlara ulaştı. Bu evler, her türlü ahlaksızlığın yanı sıra suç şebekelerinin meskeni haline geldi.

Utanç meskeni
PAYLAŞ
A
Haberi Oku

Herhangi bir sözleşme yapılmayan, kimlik bilgisi dahi sorulmayan 1+0 stüdyo 1+1 daireler, fuhşiyatın yanı sıra birçok tehlikeyi de beraberinde getirdi. Son günlerde yaşanan şüpheli cinayetler, günlük kiraya verilen dairelerde gerçekleşti. Geçtiğimiz yıl İstanbul Esenyurt’ta günlük kiralanan dairede uyuşturucu kullanan 17 yaşındaki R.Y. adlı genç kız hayatını kaybetmişti. Öte yandan geçtiğimiz günlerde yine 17 yaşında olan bir genç kız, erkek arkadaşı tarafından ayrılmak istemesi üzerine öldürülmüştü. Dün de Bursa’da bir kadın erkek arkadaşıyla tartıştıktan sonra şüpheli şekilde balkondan düşerek hayatını kaybetti.

DEVLET ARTIK GÜNAH ÇUKURU EVLERE ÖNLEM ALSIN

Günlük ve saatlik kiralanan evlere ilişkin gazetemize açıklamalarda bulunan İstanbul Emlak Komisyoncuları Başkanı Nizameddin Aşa, “Bu konuya ilişkin son dönemlerde valilik tarafından yapılan toplantıda bizler de görüşlerimizi bildirdik. Bu tür yasal olmayan evlerin kesinlikle önüne geçilmesi gerektiği ve kiralayan kişilerden belge talep edilmesi önerisinde bulunduk. OHAL kapsamında daha önce yapılan düzenlemeler para cezalarıyla sınırlandırılmıştı. Fakat bu yöndeki cezalar caydırıcı olmadı. Son dönemlerde yaptığımız tespitlere göre günlük kiralık evlerde uyuşturucu, terör grupları, kumar ve cinayetlerin işlendiği mesken haline gelmiştir. Bizler emlakçılar olarak devletten bir an önce bu günah ve tehlike saçan evlerin önlenmesine yönelik daha caydırıcı adımların atmasını bekliyoruz” dedi.

 

Kaynak:milligazete.com.tr

Yorumlar (0)