Haberleri
Ülkücü İşçi Şehit Hasan Kadıoğlu Ölüm Yıldönümünde Anıldı
24 Aralık 2017 2:23

Ülkücü işçi şehit Hasan Kadıoğlu, ölümünün 42.yılında Seydişehir’de ismi verilen Hasan Kadıoğlu parkında anıldı...

Ülkücü İşçi Şehit Hasan Kadıoğlu Ölüm Yıldönümünde Anıldı
PAYLAŞ
A
Haberi Oku

Anma programına Ülkücü işçiler genel başkan yardımcısı Oğuzhan Yıldırım, Ülkücü işçiler teşkilatlanmadan sorumlu genel başkan yardımcısı Şükrü Kayabaşı, ülkücü işçiler genel yönetiminden İshak Buğurcu, Seydişehir ülkücü işçiler başkanı Akın Bozkurt Seydişehir ve Konya’dan ülkücü işçiler katıldı.

 

Bir önceki belediye başkanı tarafından yapılan ve şimdiki belediye başkanı tarafından levhası dikilen Hasan Kadıoğlu parkında ki anma programında konuşma yapan işçiler genel başkan yardımcısı Oğuzhan Yıldırım; “şehit Hasan Kadıoğlu 1975 yılında ekmek parasını kazanmak için Seydişehir’e gelmişti. O yıllarda Seydişehir Alüminyum tesislerinde çalışan 8 bin işçi Türkiye’de ihtilal yapmak isteyen komünist militanlarca kurulan özgür işe zorla üye yapılmak isteniyordu. Başbuğumuz, dava arkadaşlarımız ve Seydişehir halkı bu durumu kabullenememişlerdi. Rahmetli Hasan Kadıoğlu vurulmadan önce başta başbuğumuz tarafından orada bir kargaşalıkta bir dava arkadaşımızı öldürecekler diye 2-3 gün önce uyarmasına rağmen bizim işçi arkadaşlarımızı bilgilendirmemiz, uyarmamız gerekir diye sabah namazından sonra abdesti ile fabrika önüne gelerek bildiri dağıtırken şehit edilmiştir. O bir hiç uğruna değil, vatanı ve milleti için ve Türk işçisi için şehit olmuştur. Allah gani gani rahmet eylesin” dedi.

Teşkilatlanmadan sorumlu genel başkan yardımcısı Şükrü Kayabaşı ise, konuşmasına size bilge lider büyük devlet adamı Devlet Bahçeli’nin selamını getirdim diyerek başladı. Anma programına katılanlara “ne mutlu buraya gelenlere, davaya gönül verenlere siz vatanperver Türk işçilerine” diyerek selamladı.

Daha sonra Hasan Kadıoğlu ruhuna okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ve duadan sonra verilen yemek ve Hasan Kadıoğlu parkının açılışı yapıldı ve program sona erdi.

Yorumlar (0)