Gündem Haberleri
Terörizmini hukuka uydurmaya çalışıyor
6 Ocak 2018 8:37

Sözde İsrail askeri mahkemesi Filistinlileri ipe götürecek yasa tasarısını onaylamaya hazırlanıyor. Bu karara ilişkin Millî Gazete’ye açıklamalarda bulunan Av. Cihat Gökdemir, “İsrail devleti bir kere meşru kabul edilen bir devlet değildir. Bu yönde hukuksal anlamda alacağı kararlar da elbette meşru sayılmayacaktır” dedi.

Terörizmini hukuka uydurmaya çalışıyor
PAYLAŞ
A
Haberi Oku

şgalci İsrail, hukuksuzlukta sınır tanımıyor. İsrail askeri mahkemesi Filistinliler için idamı getirecek yasa tasarısını onaylamaya hazırlanıyor. Tasarının İşgal Devleti Savunma Bakanı Avigdor Liberman, “Yahudi kanı ucuz değil” açıklamasıyla öldürülen her Yahudi için Filistinli Müslümanların idamı isteneceğini dile getirdi. Çıkartılmak istenen bu yasa tasarı işgalci İsrail meclisinde ilk tur oylamasıyla kabul edildi. Tasarının ikinci tur oylamasının ise önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor. Bu tasarının yasalaşması sonucunda cezaevinde bulunan birçok Müslüman’ın idam edilecek.

“İSRAİL MEŞRU BİR DEVLET DEĞİL, ALDIĞI KARARDA MEŞRU OLAMAZ”

Siyonist katil İsrail Devleti’nin idama yönelik çıkaracağı yasa tasarısını gazetemize değerlendiren Av. Cihat Gökdemir, “Öncelikle İsrail devleti bir kere meşru kabul edilen bir devlet değildir. Bu yönde hukuksal anlamda alacağı kararlar elbette meşru sayılmayacaktır. Sözde İsrail devleti bu kararı alsın ya da almasın, zaten işgal ettiği bir toprak üzerinde Müslümanlara karşı infaz uyguluyor. Filistin sokaklarında masum Müslüman genç ve kadınların üzerlerine bombalar yağdıran bu katil devlet, bu yasa tasarısını Meclis’inden geçirerek katliamlarını hukuk kılıfına uydurmaya çalışıyor. Bu asla kabul edilemez. Bu yasa tasarısının uluslararası hiçbir geçerliliği ve hükmü yoktur. Bu karar sadece cezaevinde ve dışarıda olan Müslüman kardeşlerimize yöneliktir. Bu hukuksuz ve insan dışı karara tüm ümmet olarak karşı çıkmalıyız” dedi.

 

MÜSLÜMANLAR İDAM EDİLEBİLİR

Siyonist İsrail Meclisi’nden yasa tasarısı geçerse sonuçları ne olacak? Sözde askeri mahkemelerde görülen davalarda idam cezaları kolaylaşacak. İşgal ettikleri toprakların asıl unsuru olan Filistinlilere terör suçu isnat edilip Müslümanlar idam edilebilir. İdam edilmesi gerekenlere askeri mahkeme kendi iradesine göre karar verebilir. İsrail ilk idam kararını 1962 yılında Nazi suçlusuna karşı kullanmıştı. Öte yandan katil İsrail askerleri, sık sık “karşı saldırı girişiminde bulunduğu” iddiasıyla Filistinlileri sokak ortasında şehit ediyor ve terörist askerlere hiçbir ceza uygulanmıyor

 

Kaynak:milligazete.com.tr

Yorumlar (0)