Politika Haberleri
Mustafa Destici'den "AKP-MHP ittifakı" yorumu: Üst düzeyde memnuniyet duyuyoruz, destekleyeceğiz
10 Ocak 2018 15:44

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Bahçeli'nin "2019'da Erdoğan'ı destekleyeceğiz" sözlerini değerlendirdi. Destici "Birlikteliği destekliyoruz. en üst düzeyde memnuniyet duyduğumuzu ifade ediyorum." dedi.

Mustafa Destici'den
PAYLAŞ
A
Haberi Oku

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan'ı destekleyeceğiz" açıklaması ile ilgili konuştu. Destici, "MHP ile AK Parti'nin bu birlikteliğinden, iş birliğinden ve yakınlaşmasından en üst düzeyde memnuniyet duyduğumuzu ifade ediyorum. Buna da BBP bugüne kadar olduğu gibi bu birlikteliğin yanındadır ve bu birlikteliğe katkı sunmaya devam edecektir." dedi.

ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNDE BASIN TOPLANTISI YAPTI

Destici, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir otelde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayan Destici, gündeme ilişkin soruları yanıtlayarak, açıklamalarda bulundu.

"SİSTEM GERİ DÖNMEYECEK"

"MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a destek açıklamasına nasıl bakıyorsunuz? Bahçeli'nin seçim ittifaklarını daha yasal ve görünür hale getirmek adına ortaya attığı öneriye ne dersiniz?" şeklindeki soru üzerine Destici, 15 Temmuz gibi bir sürecin yaşandığını, bu süreçten sonra 16 Nisan halk oylamasının gerçekleştirildiğini, hiçbir şeyin 16 Nisan öncesi gibi olmayacağını belirterek, sistemi geriye çevirmeyi bundan sonra kimsenin başaramayacağını ve bu konuda atılacak adımların da beyhude olacağını ifade etti.

BU BİRLİKTELİĞİN YANINDAYIZ

Destici, Türk siyasi hayatına bakıldığında, Türk milliyetçilerinin muhafazakarlarının ve maneviyatçılarının birlikteliğinin Türkiye ve Türk milleti adına önemli kazanımlarla sonuçlandığına işaret ederek, şöyle devam etti:

"BBP olarak, Türk milliyetçilerinin, muhafazakarlar ile maneviyatçıların birlikteliğinden memnuniyet duyduğumuzu ve desteklediğimizi, bu iş birliğinin yanında olduğumuzu çok güçlü bir şekilde ifade ediyorum. İnşallah önümüzdeki günlerde süreçte, bu birliktelikler, bu iş birlikleri daha müşahhas bir hale gelecek ve Türkiye'miz için de çok olumlu sonuçların doğmasına da sebep olacaktır. MHP ile AK Parti'nin bu birlikteliğinden, iş birliğinden ve yakınlaşmasından en üst düzeyde memnuniyet duyduğumuzu ifade ediyorum. Buna da BBP bugüne kadar olduğu gibi bu birlikteliğin yanındadır ve bu birlikteliğe katkı sunmaya devam edecektir."

"İŞBİRLİĞİ HAYIRLI OLUR"

Seçim ittifakları konusuna da değinen Destici, bu süreçte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti ile iki kez görüştüklerini ifade ederek, şunları söyledi:

"Büyük Birlik Partisi olarak başından beri seçim ittifaklarının yasal hale getirilmesini ve partilerin gayri yasal bir şekilde ittifak yapmak zorunda bırakılmamalarını söyledik. Bunların önünün açılmasını ve azami müşteri olan partilerin seçimlerde iş birliği yapmasının ülkemiz ve milletimiz ve devletimiz için hayırlı olduğunu ifade ettik. Bu konuda BBP olarak gerekli adımları atacağımızı çok açık ve net bir şekilde dile getirdik."

 

Kaynak:milligazete.com.tr

Yorumlar (0)