Gündem Haberleri
MOSSAD Başkanı Cohen'den flaş İran açıklaması
10 Ocak 2018 10:50

MOSSAD Başkanı Yossi Cohen, İran'daki protestolara ilişkin yaptığı konuşmada "İsrail'in, İran'da gözü, kulağı ve daha başka şeyleri var" ifadelerini kullandı.

MOSSAD Başkanı Cohen'den flaş İran açıklaması
PAYLAŞ
A
Haberi Oku

Haaretz gazetesinde yer alan habere göre, MOSSAD Başkanı Yossi Cohen, İran'a ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Cohen, Siyonist İsrail Rejimi'nde düzenlenen bir etkinlikte yaptığı konuşmada, İran'daki son protestolarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

"İsrail'in, İran'da gözü, kulağı ve daha başka şeyleri var" ifadelerini kullanan Yossi, ülkedeki son protestoların İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin halkın ekonomik beklentilerini karşılayamamasından kaynaklandığını savundu.

İran'da bir devrim olduğunu görmek istediğini ancak beklentileri makul tutmak gerektiğini ifade eden Cohen, ekonomik koşulların insanları sokağa itmesine karşın bu protestocuların muhalif güçlerle yüzleştiğini belirtti.

ABD'nin İran politikası değişti

Tahran'ın "Ortadoğu'daki emellerini gerçekleştirmek için güvenliğe daha fazla para harcadığını" öne süren MOSSAD şefi Cohen, ABD'nin Ortadoğu anlayışının da Donald Trump'ın iktidara gelmesiyle değiştiğini kaydetti.

Cohen, "(ABD'nin politikalarında) İsrail'in güvenlik çıkarlarını daha fazla dikkate alan değişimler görüyoruz ve bu durum İran etkisinin yönünü değiştirmemize yardım edecek." dedi.

 

Kaynak:milligazete.com.tr

Yorumlar (0)