Gündem Haberleri
Kılıçdaroğlu hükümete seslendi: 11 bin kişiden özür dileyin!
6 Ocak 2018 22:11

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Ankara kongresinde konuşan Kemal Kılıçdaroğlu'nun gündemindeki konulardan biri de ByLock'tu. Kılıçdaroğlu,11 bin kişinin hükümet tarafından mağdur edildiğini kaydederek "Bu kişilerden özür dilenmeli" dedi.

Kılıçdaroğlu hükümete seslendi: 11 bin kişiden özür dileyin!
PAYLAŞ
A
Haberi Oku

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Ankarakongresinde açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu'nun gündemindeki konulardan biri de ByLock oldu. Kılıdçaroğlu, 11 bin kişinin hükümet tarafından mağdur edildiğini kaydederek "Bu kişilerden özür dilenmeli" dedi.

Kılıçdaroğlu konuya ilişkin olarak şu ifadeleri kullandı:

Bylock kullananlardan 11 bininin yanlış olduğu ortaya çıktı. Ya meslekten atıldı ya hapishaneye gönderildiler. Bir iki kişi olsa anlarım da, 11 bin kişi... FETÖ'cülükle suçlandılar. En acımasız cezalarla karşı karşıya kaldılar. 11 bin kişiye sesleniyorum, senin hakkını ben savunduğum zaman bizi de suçladılar. Ama biz yolumuza inançla ve kararlılıkla devam ettik. Şimdi sıkılmadan, utanmadan 'Yanlışlık olmuş' diyorlar. Şimdi onların, Balyoz ve Ergenekon davasında mağdur olanların tamamının iade-i itibarlarının sağlanması lazım. 11 bin kişiden, Balyoz'dan ve Ergenekon'dan mahkum olanların tamamından özür dilenmesi lazım.

 

Kaynak:milligazete.com

Yorumlar (0)