Dünya Haberleri
Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde'den flaş açıklama: İsrail'in kollarını kesin!
12 Şubat 2018 18:01

Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde, "İsrail ordusuna ait bir savaş uçağının düşürülmesi kahramanca, nitelikli ve önemli bir olaydır. Bu olay İsrail'e vurulan önemli bir darbedir" açıklamasında bulundu.

Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde'den flaş açıklama: İsrail'in kollarını kesin!
PAYLAŞ
A
Haberi Oku

İslami Direniş Hareketi Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde, Suriye'de işgal ordusuna ait bir savaş uçağının düşürülmesinin kahramanca, nitelikli ve önemli bir olay olduğunu söyledi.

Fiem'in aktardığına göre Ebu Ubeyde, El-Meyadin kanalına yaptığı açıklamada, Siyonist düşmanın uzun süre yasakları çiğnemesinin ve azgınlığının ardından işgal ordusuna ait savaş uçağının düşürülmesi olayının geldiğini ifade etti.

İşgalcilere ait savaş uçağının düşürülmesinin işgal ordusunun övündüğü hava kuvvetlerine darbe vurduğunu kaydeden Ebu Ubeyde, bu başarının üzerine daha başka başarıların inşa edilmesini ve işgalci düşmanın kollarına darbe vurularak söz konusu kolların kesilmesini istedi.

İşgal ordusu geçtiğimiz Cumartesi günü Suriye topraklarından açılan ateşle F-16 tipi bir savaş uçağının düştüğünü açıklamıştı.

Suriye rejimi işgal ordusuna ait savaş uçağının kendisi tarafından düşürüldüğünü ve söz konusu uçağın ülkenin orta kesimine saldırı görevinde olduğunu açıkladı.

İzzeddin El-Kassam Tugayları, işgal ordusuna ait savaş uçağının düşürülmesinin ardından Gazze Şeridi'nde alarm durumunu üst seviyeye çıkardı.

 

Kaynak:milligazete.com

Yorumlar (0)