Dünya Haberleri
İsrailli Gideon Levy: İsrail işgal bağımlısı, hastalıklı ve tedaviye muhtaç bir ülke
26 Aralık 2017 17:35

İsrailli gazeteci Gideon Levy'den İsrail'e yönelik ciddi eleştiriler geldi. İsrail'in yüksek tirajlı gazetelerinden biri olan Haaretz'de köşe yazarı olan Gideon Levy, bir konferansta yaptığı konuşmada İsrail terörünü ve Yahudi lobisini özetliyor. Levy, "İsrailliler Filistinlileri insan olarak görmezler, o yüzden de yapılan tüm zulümleri umursamazlar. Tarihte bu denli işgalci olup, kendisini mağdur olarak tanıtan hiçbir güç yoktur" diye konuştu.

İsrailli Gideon Levy: İsrail işgal bağımlısı, hastalıklı ve tedaviye muhtaç bir ülke
PAYLAŞ
A
Haberi Oku

İsrail'in işgal politikalarına, İsrailli gazeteci Gideon Levy'den sert tepki geldi. Haaretz yazarı Gideon Levy, İsrail'in ve hamisi ABD'nin siyonist-işgalci politikalarını uyuşturucu bağımlılığına benzetti.

Gideon Levy de bundan iki yıl önce yapılan bir toplantıda İsrail lobisinin İsrail'e zarar verdiğini söyledi.

İsrail lobisine sert tepki

2015'in Nisan ayında ABD'nin başkenti Washingon'daki Uluslararası Basın Kulübü’nün (National Press Club) İsrail Lobisi (The Israel Lobby) başlıklı konferansında konuşan Gideon Levy'nin sözleri, İsrail ve onun hamiliğini yapan ABD'nin politikalarının kendi vatandaşları tarafından bile kabul edilmediğini gösteriyor.

"İsrail uyuşturucu bağımlısı gibi"

Levy, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İsrail lobisi olmasaydı ABD daha demokratik bir ülke olurdu. İsrail de daha adil olurdu. Aranızda İsrail’in işgal bağımlısı olmasıyla ilgili şüphesi olan var mı? İsrail bağımlı, hastalıklı ve tedaviye muhtaç bir kişi gibi... Amerika İsrail’e iyilik değil kötülük yapıyor." "İsrail halkının yalanlarla beyinleri yıkanmış durumda. Tarihte bu kadar işgalci olup kendisini mağdur tanıtan başka hiçbir güç yoktur.”

milligazete.com.tr

 

Yorumlar (0)