Politika Haberleri
Hemşehrisi bakan da Gül'e tepki gösterdi: Başka yerlere...
5 Ocak 2018 1:43

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile başlayan tartışmalar hakkında konuştu. Adını vermeden 11'inci cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü eleştiren Özhaseki, "Bizim çok iyi niyetle yapmış olduğumuz bir çalışma var. Başka yerlere çekilmesini hiç uygun bulmuyorum." diye konuştu.

Hemşehrisi bakan da Gül'e tepki gösterdi: Başka yerlere...
PAYLAŞ
A
Haberi Oku

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, gazetecilerin kendisi gibi Kayserili olan 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün 696. sayılı KHK'ya ilişkin açıklamalarının sorulması üzerine şu yanıtı verdi:

“KHK’lerde imzalar var. 20 yıl belediye başkanlığı yaptım, bakanlık yapıyorum, ben imza atarken titizlenirim. Neye imza attığımı çok iyi bilirim. 15 Temmuz’da Türkiye’nin istiklaline ve istikbaline zarar vermeye kalkan hainlerin karşısında durmuş gazi ve şehitlerimiz oldu. Onlara bir gün olur da kamu malına zarar vermekten, kamu görevlisine mukavemet etmekten dava açılırsa ne olur? Tankın üzerine çıkmış gazimize dava açılırsa? Bu insanları korumak, onları sonuna kadar savunmak bizim birinci görevimiz. Bizim çok iyi niyetle yapmış olduğumuz bir çalışma var. Başka yerlere çekilmesini hiç uygun bulmuyorum.”

 

Kaynak.milligazete.com.tr

Yorumlar (0)