Genel Haberleri
Fetullah Gülen'le fotoğraf çektiren eski AKP'li milletvekili genel müdür atandı
27 Aralık 2017 14:34

FETÖ'nün organize ettiği toplantıya katıldıktan sonra 2012'de Pensilvanya'da Fetullah Gülen'i ziyaret eden 12 milletvekili arasında yer alan eski AK Parti Giresun Milletvekili Adem Tatlı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının iştiraklerinden Tareks Hayvancılık Genel Müdürlüğü'ne atandı.

Fetullah Gülen'le fotoğraf çektiren eski AKP'li milletvekili genel müdür atandı
PAYLAŞ
A
Haberi Oku

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na bağlı Tarım Kredi'nin önemli iştiraklerinden Tareks (Dış Ticarette Risk Esaslı Kontrol Sistemi) Hayvancılık Genel Müdürlüğü'ne, eski AK Parti GiresunMilletvekili Adem Tatlı atandı.

Veteriner olan Tatlı, geçen cuma günü görevine başladı. Tatlı'nın da aralarında olduğu 12 milletvekili, 2012'de ABD'nin Boston şehrinde FETÖ tarafından organize edilen "Kültür Günleri" toplantısına katılmış, daha sonra da Pensilvanya'ya geçerek FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'i ziyaret etmişti. Ziyarete katılan isimler arasında AK Parti'nin eski Milletvekili Adem Tatlı da yer almıştı.

'İdama razıyım' demişti

2012'deki ziyarette, kadın vekillerin başlarını kapattığı da görülmüştü. Tatlı o fotoğrafı, “Hayatımın herhangi bir evresinde bu hain terör örgütüyle bir bağım bulunursa idama bile razıyım” diyerek savunmuştu. Tatlı şunları söylemişti: “Milletvekili olduğumuz dönemde partimiz tarafından grup yönetimi olarak gönderildik. Gizli kapaklı bir ziyaret olsa fotoğraf çektirmez poz vermeyiz. Kimin çocukları paralelin okulunda okuyor, kim paralelci dernekler kuruyor, kim paralelin haberleşme ağı ByLock kullanıyor onları ortaya çıkarsınlar. Bu hainlere daha yakın zamanda açık açık sahip çıkan bakanlık yapmış siyasetçilerin fotoğrafları neden yayınlanmıyor? Cumhurbaşkanımıza meydan okuyan açıklamalar yaparak FETÖ deccalına sahip çıkan AK Parti'nin önde gelen siyasetçilerinin bu hainle fotoğrafı neden paylaşılmıyor?”

milligazete.com.tr

Yorumlar (0)