Politika Haberleri
Erdoğan'ın Abdullah Gül tepkisinin sebebi!
2 Ocak 2018 16:51

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün son çıkarılan KHK'daki bir yasa ile ilgili 'muğlaklık' ifadesi ile eleştirmesine Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan sert tepki göstermişti. Peki Erdoğan’ın sert Gül tepkisi KHK’dan mı yoksa 2019'da aday olacağı söylentileri mi?...

Erdoğan'ın Abdullah Gül tepkisinin sebebi!
PAYLAŞ
A
Haberi Oku

Millî Gazete yazarı Ahmet Yavuz Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile son çıkarılan KHK nedeniyle karşı karşıya gelmesini köşesine taşıdı. Yavuz'un "Gül'ün çıkışı" başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:

Erdoğan ile Gül ilk kez açıktan tartışıyor. Restleşiyor. Bu noktada Abdullah Gül’e, “Artık ya parti kur ya ortak bir platformun adayı ol! Çık milletin karşısına, daha fazla oyalama!” baskısı artıyor.Nitekim Gül ve ekibinin, hareketin kurucusu ve Cumhurbaşkanı olarak; kabineden, Saray’dan ve genel merkezden ve milletvekillerinden bazı isimlerle görüştüğü biliniyor. İşte Erdoğan’ın sert Gül tepkisi de KHK’dan değil, bundan! Erken doğuma zorluyor!

***

Peki, şu an ülkede gücünü pek çok noktada tahkim etmiş Erdoğan’ın karşısına “içeriden” çıkacak cesaret kimde var? Dahası AK Parti’den de, diğer bütün partilerin tabanından oy alabilecek potansiyel siyasi tecrübe kimde? Bu noktada fikirler müşterek! Nitekim Fazilet Partisi’nin Mayıs 2000’deki kongresinde aday çıkan da Abdullah GÜL’dü. 2018 siyasi ezberleri alt üst edecek!

 

Kaynak:milligazete.com.tr

Yorumlar (0)