Politika Haberleri
Erdoğan'dan AKP'ye sert ittifak mesajı: Size ne kardeşim, siz niye konuşuyorsunuz
29 Aralık 2017 11:36

Cumhurbaşkanı Erdoğan Afrika ziyareti dönüşünde, uçakta bulunan gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, MHP ittifakı hakkında konuşan AKPlilere sert çıktı, "Size ne kardeşim, siz niye konuşuyorsunuz." dedi.

Erdoğan'dan AKP'ye sert ittifak mesajı: Size ne kardeşim, siz niye konuşuyorsunuz
PAYLAŞ
A
Haberi Oku

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gazetecilerin sorduğu "MHP ile ittifak konusunda bir gelişme var mı?" sorusuna şu şekilde yanıt verdi:

"Şu anda gerek MHP'nin gerek ise bizim, özellikle ülkemizin milli ve yerli duruşunda bir ittifakımız var. AKP olarak biz milli ve yerli bir duruş ortaya koyuyoruz. MHP de milli ve yerli bir duruş gösteriyor. Ülkemizin aydınlık geleceği için ortak söylem geliştirmiş durumdayız. Bu bizi çok daha farklı, çok daha olumlu yerlere taşıyabilir.

"SİZ NİYE KONUŞUYORSUNUZ?"

Çok aceleci olmamakta fayda var. Bu işi liderler bazında götürmekte fayda var. Bu konuda önüne gelen herkes konuşursa yanlış olur. Her önüne gelen bu konuda konuşmaması lazım. Benim partim de buna dahildir. Partimin içerisinde de zaman zaman bazıları çıkıyor, bu meseleye dair konuşuyor. Size ne kardeşim? Siz niye konuşuyorsunuz? Bu konuda kimlerin konuşacağı bellidir. Bu sürece limon sıkma gibi bir yanlışı hiç kimse yapmamalı.

Bizim terörle mücadelede, ülkemizin geleceğine yönelik atacağımız adımlarda, şu anda bir kararlılığımız var. Biz bugün Şırnak ve Hakkari'ye gittiğimizde, iki sene üç sene önceki durumla karşılaşmayıp, on binlere hitap etme fırsatı bulabilmişsek, taşlar yerine oturmaya başlamış demektir."

Kaynak: milligazete.com.tr

Yorumlar (0)