Gündem Haberleri
Dışişleri'nden İran açıklaması: Provokasyon ve dış müdahalelerden kaçınılmasını temenni ediyoruz
2 Ocak 2018 16:59

İran'daki protestolarla ilgili açıklama yapan Dışişleri Bakanlığı,"Ruhani'nin açıklaması dikkate alınarak şiddetten kaçınılmalı. Huzur ve istikrarın korunmasına önem atfediyoruz." dedi.

Dışişleri'nden İran açıklaması: Provokasyon ve dış müdahalelerden kaçınılmasını temenni ediyoruz
PAYLAŞ
A
Haberi Oku

Dışişleri Bakanlığı, İran'daki protestolara ilişkin "Olayların tırmanmasının önüne geçilmesini, gelişmeleri kışkırtıcı dış müdahalelerden kaçınılmasını temenni ediyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, İran’da 28 Aralık'ta başlayan gösterilerin yayılarak sürdüğü ve çıkan olaylarda ölenlerin olduğu, ayrıca kamu binalarının zarar gördüğü yönündeki haberlerden endişe duyulduğu belirtildi.

Türkiye'nin, dost ve kardeş İran'ın toplumsal huzur ve istikrarının korunmasına büyük önem atfettiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bu bağlamda, Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin halkın barışçıl gösteri yapmaya hakkı olduğu, ancak kanunların çiğnenmemesi ve kamu malına zarar verilmemesi gerektiği yolundaki açıklaması dikkate alınarak şiddetten kaçınılması ve provokasyonlara kapılınmaması lazım geldiğine inanıyoruz.

 

Kaynak:milligazete.com

Yorumlar (0)