Ekonomi Haberleri
AKP'li Ahmet Sorgun: 90'lı yıllarda bir asgari ücretli buzdolabı almak için 1 yıl çalışıyordu şimdi en iyisini alıyor
2 Ocak 2018 17:15

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, asgari ücret düzenlemesine ilişkin, ''1990'lı yıllarda ise bir asgari ücretlinin buzdolabı alabilmek için belki 1 yıl çalışması gerekiyordu; ama şimdi en iyisinden bir buzdolabını satın alabiliyor" dedi.

AKP'li Ahmet Sorgun: 90'lı yıllarda bir asgari ücretli buzdolabı almak için 1 yıl çalışıyordu şimdi en iyisini alıyor
PAYLAŞ
A
Haberi Oku

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Sorgun, partisinin il başkanlığı tarafından bir otelde düzenlenen değerlendirme toplantısına katıldı. Toplantıda AK Partili vekiller, belediye başkanları ve parti yöneticileri de yer aldı. AK Parti'li Sorgun, burada konuşma yaparak, 2017 yılını değerlendirdi ve yeni yıl için de terörle mücadelede kararlılık vurgusu yaptı.

'Asgari ücretlinin buzdolabı alabilmesi için 1 yıl çalışması gerekiyordu'

Yeni asgari ücrete ilişkin de açıklamalarda bulunan Sorgun, ''Asgari ücrete 14.2 zam yapıldı. Sırtında yumurta küfesi olmayan asgari ücreti 2 bin de eder, 3 bin de eder. Kendileri iktidar ortağı olduğu 2000'li yıllarda, asgari ücret, sadece 97 dolar ediyordu. Şimdiki artışla 421 dolar ediyor. 1990'lı yıllarda ise bir asgari ücretlinin buzdolabı alabilmek için belki 1 yıl çalışması gerekiyordu; ama şimdi en iyisinden bir buzdolabını satın alabiliyor'' diye konuştu.

 

Kaynak:milligazete.com.tr

Yorumlar (0)